BASKET REGNUM CUP w Bydgoszczy

wpis w: Młodzicy | 1

W dniach 13.-15.10. 2017 drużyna Śląska Wrocław rocznika 2005 wzięła udział w VIII edycji turnieju BASKET REGNUM CUP w Bydgoszczy. W turnieju oprócz naszego zespołu udział wzięły drużyny MUKS Warszawa, Młode Lwy Gdańsk, Chromik Żary, Regnum Bydgoszcz, Novum Bydgoszcz, Stores Wrocław, MKKS Żak Koszalin.

Zmagania turniejowe rozpoczęliśmy od dwóch porażek. Najpierw wysoko przegraliśmy z MUKS Warszawa a następnie po zaciętej walce z Novum Bydgoszcz – jednym punktem (52:53). O tym, czy będziemy walczyć o medalowe miejsca miał zadecydować ostatni grupowy mecz i tzw. „mała tabelka”. Trzeci mecz wygraliśmy z Młodymi Lwami Gdańsk  54:44 i ostatecznie wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca.

W półfinale zbyt wymagający okazał się dla nas Chromik Żary i ostatecznie pozostała nam walka o brązowy medal z Regnum Bydgoszcz. Po dobrej pierwszej wydawać by się mogło, że medal to tylko kwestia czasu. Niestety bardzo duża ilość strat i zdecydowanie przegrana walka na tablicach spowodowała, że ulegliśmy 30:35 i zajęliśmy IV. miejsce. W finale Chromik Żary pokonał MUKS Warszawa.

Do najlepszej „piątki” turnieju został wybrany Filip Kucharski, który był też najlepszym strzelcem WKS ze średnią zdobywanych punktów 11,8 na mecz.

 

Mecze grupowe:
MUKS Basket Warszawa – Śląsk Wrocław  84 : 30
MKS Novum Bydgoszcz – Śląsk Wrocław  53 : 52
Śląsk Wrocław – Młode Lwy Gdańskie  54 : 44

Półfinał:
Chromik Żary  –  Śląsk Wrocław  62 : 37

O 3. Miejsce
Regnum Basket Bydgoszcz – Śląsk Wrocław  35 : 30

Skład:

1 Kucharski  Filip
2 Dobrzyński Bartosz
8 Czerwiński  Michał
9 Nęcki  Jędrzej
12 Sasiak Bartosz
15 Tomczyk Bartosz
17 Stańsławski Damian
23 Ferens Filip
25 Rychlik Konrad
30 Surmiak Cezary
45 Ilincki Aleksander
99 Szostak Maciej

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”36″ gal_title=”BASKET REGNUM CUP w Bydgoszczy”]