Brąz dla Śląska

wpis w: Juniorzy Starsi | 0

Nasi juniorzy starsi wrócili z Turnieju Finałowego MP U20 z brązowym medalem na szyi. Udało nam się wygrać 3 z 5 rozgrywanych meczów. Złoty medal wywalczyła drużyna Asseco Gdyni, srebro WKK Wroclaw.

Turniej rozpoczęliśmy od dwóch bardzo pewnych i wysokich wygranych z Dąbrową Górniczą oraz drużyną ze stolicy. Oba te zespoły nie były jednak w gronie faworytów do zdobycia medalu. Prawdziwym sprawdzianem naszych umiejętności był dopiero trzeci mecz rozgrywany przeciwko gospodarzom całego turnieju – Rosie Radom. Całe spotkanie miało dość wyrównany przebieg, jednak bo bardzo emocjonującej końcówce to rywale cieszyli się dwupunktowym zwycięstwem.

Z bilansem 2-1 zakończyliśmy fazę grupową na drugim miejscu. Naszym rywalem w półfinale był nie kto inny jak dobrze nam znane WKK Wrocław, które pokonaliśmy w tym sezonie już dwukrotnie. Niestety nasi sąsiedzi z Wrocławia postanowili się zrewanżować za zeszłoroczną porażkę w finale ostatecznie wygrywając z nami 65:74.

W meczu o brąz ponownie graliśmy z gospodarzami. Pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak druga to już popis naszej drużyny. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 71:87 i mogliśmy cieszyć się z brązowego medalu Mistrzostw Polski do lat 20!

Do pierwszej piątki turnieju został wybrany Sebastian Bożeno, a Jakub Musiał został ogłoszony najlepszym obrońcą.

MVP
Bartłomiej Pietras (Asseco Gdynia)

PIERWSZA PIĄTKA TURNIEJU
Mateusz Szczypiński (KS Rosa-Sport Radom)
Sebastian Bożenko (Exact Systems Śląsk Wrocław)
Jakub Kobel (WKK Wrocław)
Michał Jodłowski (WKK Wrocław)
Filip Stryjewski (Asseco Gdynia)

Najlepszy obrońca
Jakub Musiał (Exact Systems Śląsk Wrocław)

Najlepszy rozgrywający
Jakub Kobel (WKK Wrocław)

Najlepszy strzelec
Bartłomiej Pietras (Asseco Gdynia)

GRATULUJEMY !