Zwycięstwo w Inowrocławiu

wpis w: II liga | 0

Porażka w pierwszym meczu wyczerpała nasz limit błędu na tą rundę playoffów. Nasi zawodnicy byli tego w pełni świadomi, więc pojechali do Inowrocławia w pełni zmotywowani. Dodatkowo do zespołu dołączyli, występujący na co dzień w pierwszym zespole, Tomasz Żeleźniak oraz Mateusz Stawiak. Obaj panowie byli dla nas znacznym wzmocnieniem, ponieważ zdobyli łącznie 37 punktów.

Początek spotkania był dość wyrównany, oba zespoły szły „łeb w łeb”, na przemian zdobywając punkty. W drugiej połowie kwarty podopieczni trenera Tomasza Jankowskiego zaliczyli serię punktową 20-4, dzięki czemu po pierwszych 10 minutach prowadziliśmy aż 13 punktami. W drugiej ćwiartce nasi zawodnicy spowolnili nieco tempo gry, i bronili wypracowanego wcześniej prowadzenie. Po dwóch kwartach na tablicy widniał wynik 34:43 dla naszego zespołu.

Po zmianie połów nasi zawodnicy ponownie przystąpili do ataku, przez pierwsze 3 minuty zdobyli 12 punktów, tracąc zaledwie 3. Przeciwnicy zdołali się jednak otrząsnąć z dołka i do końca kwarty zdołali zmniejszyć stratę do 8 punktów. Ostatnią część meczu nasza drużyna znów rozpoczęła od serii punktowej, która wyprowadziła nas na 17 punktowe prowadzenie. Było już wtedy wiadome, że to my będziemy się cieszyć ze zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 77:90.

Decydujące spotkanie o awansie do kolejnej rundy odbędzie się już w środę (18.04.2018) o godz. 17:00 w Kosynierce. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Domino Inowrocław – Exact Systems Śląsk Wrocław 77:90 (16:29, 18:14, 27:26, 16:21)

Exact Systems Śląsk Wrocław: Żeleźniak 21, Wilczek 17, Stawiak 16, Zagórski 10, Bożenko 10, Malesa 7, Czempiel 4, Kozłowski 3, Sasik 2, Żmijak 0

Domino Inowrocław: Barański 15, Korólczyk 15, Kozłowski 13, Majer 13, Warchowski 10, Sołtysiak 8, Rosiński 3, Konieczka, Walczak, Nijak, Krokowski