3 miejsce młodzików w turnieju półfinałowym

wpis w: Młodzicy | 0

Nasz zespół młodzików zakończył turniej półfinałowy Mistrzostw Polski na 3 miejscu. Oznacza to koniec sezonu dla podopiecznych trenera Grzegorza Krzaka, ponieważ awans do finałów uzyskiwały dwie najlepsze drużyny z każdej z grupy.

W pierwszym meczu nasi młodzi zawodnicy grali z gospodarzami turnieju czyli MKS Piotrówką Radom. Przeciwnicy narzucili swoje warunki od pierwszych sekund spotkania. Niesieni dopingiem swojej publiczności oraz korzystając z przewagi własnego parkietu szybko odskoczyli na bezpieczną przewagę punktową, którą sukcesywnie powiększali do końca spotkania. Najlepszym strzelcem naszej drużyny w tym meczu został Piotr Górecki, który uzbierał na swoim koncie 10 punktów.

MKS Piotrówka Radom – Exact Systems Śląsk Wrocław 95:38 (29:9, 13:10, 27:9, 26:10)

Porażka w pierwszym spotkaniu wyczerpała nasz margines błędu. Jeśli nasz zespół chciał myśleć o awansie musiał wygrać dwa pozostałe mecze. Naszym kolejnym rywalem był zespół TSK Roś Pisz. Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana, oba zespoły grały kosz za kosz i żaden nie zdołał objąć znaczącego prowadzenia, Po 10 min na tablicy widniał wynik 14:12 dla naszego zespołu.  W drugiej ćwiartce zagraliśmy wyraźnie lepiej, od samego jej początku to my dyktowaliśmy warunki. Schodząc do szatni prowadziliśmy już 14 punktami. Po zmianie połów obraz meczu się nie zmienił, nasz zespół wciąż przeważał, o czym niewątpliwie świadczy wygrana 15:4 trzecia kwarta. W ostatniej ćwiartce nasi młodzicy trochę odpuścili, jednak wypracowana wcześniej 25 punktowa przewaga starczyła aby cieszyć się ze zwycięstwa. Ostateczny wynik meczu to 67:50. Najwięcej oczek dla naszego zespołu zdobył Maksymilian Wilczek – 12.

Exact Systems Śląsk Wrocław – TSK Roś Pisz 67:50 (14:12, 23:11, 15:4, 15:23)

Po wygranej w drugim spotkaniu, ostatni mecz przeciwko drużynie MKSu Lublin był meczem o wszystko. Wygrany uzyskiwał awans do turnieju finałowego. Początek był bardzo wyrównany, oba zespoły szły „łeb w łeb”. Niestety od 5 minuty kwarty nasz zespół zdołał zdobyć jedynie 3 punkty przy 11 zdobytych przez rywali. Po pierwszych 10 minutach przegrywaliśmy różnicą 7 oczek. W drugiej ćwiartce ruszyliśmy do odrabiania strat, na 1:40 do końca pierwszej połowy udało nam się dojść przeciwników na 2 punkty. niestety od tego momentu Lublinianie zdobyli 5 kolejnych punktów i do schodząc do szatni ich przewaga wciąż wynosiła 7 punktów. W trzeciej kwarcie rywale zwiększyli swoje prowadzenie do 10 punktów. Niestety poszli oni za ciosem i wygrali ostatnią część meczu 15:7. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 61:43. Najwięcej punktów dla naszego zespołu ponownie zdobył Maksymilian Wilczek – 13.

MKS Start SA Lublin – Exact Systems Śląsk Wrocław 61:43 (19:12, 16:16, 11:8, 15:7)

Tabela końcowa
  1. MKS Piotrówka Radom
  2. MKS Start SA Lublin
  3. Exact Systems Śląsk Wrocław
  4. TSK Roś Pisz

Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerem za miniony sezon oraz za wysiłek i zaangażowanie jaki w niego włożyli.