Nasi zawodnicy w kadrach narodowych

wpis w: Juniorzy Starsi, Kadeci | 0

Aż pięciu zawodników z naszego klubu otrzymało powołania na zgrupowania młodzieżowych kadr Polski. Reprezentowanie naszego kraju to niezwykłe wyróżnienie oraz nagroda za codzienną ciężką pracę i zaangażowanie.

U 20

Powołani:

  • Jakub Musiał
  • Michał Sasik

Na listach PZKOSZ:

  • BOŻENKO SEBASTIAN
  • WILCZEK DOMINIK
  • ZAGÓRSKI MAKSYMILIAN
  • ŻELEŹNIAK TOMASZ

Terminarz:

2018-07-09 2018-07-10 2 Konsultacja Pruszków
2018-07-11 2018-07-23 13 Finały ME B Sofia / Bułgaria

Oficjalna strona ME U20 w Sofii
http://www.fiba.basketball/europe/u20b/2018

POLSKA MISTRZEM EUROPY Dywizji B.

Group D
Gruzja – Polska  58 : 59  STATYSTYKI   VIDEO
Punkty: Kolenda 24 (3×3), Gołębiowski 10, Musiał 9,Kurpisz 5, Bogucki 5 (13 zb.), Komenda 4, Rutkowski 2
Polska – Finlandia  81 : 66  STATYSTYKI    VIDEO
Punkty:
Kolenda 20 (3×3), Kobel 17, Musiał 12, Rutkowski 10, Bogucki 9, Gołębiowski 8, Kurpisz 5
Portugalia – Polska  63 : 93 
STATYSTYKI   VIDEO
Punkty:
Szczypiński 13, Kurpisz 12, Bogucki 11, Musiał 11 (3×3), Kolenda 10 (6 as.3×3), Kobel 10, Rutkowski 8, Wyszkowski 6, Komenda 4, Gołębiowski 3, Pietras 2,Sasik 3
Polska- Kosowo  71 : 53 
STATYSTYKI   VIDEO
Punkty:
Kolenda 12, Kurpisz 9 (11 zb.), Pietras 8, Rutkowski 8, Gołębiowski 8, Bogucki 6, Musiał 5 (5 as.), Szczypiński 5, Kobel 4, Komenda 4, Sasik 2

TABELA
1 Polska 4 mecze 8 pkt.  (+64)
2 Finlandia 4 mecz  7 pkt.  (+63)
3 Gruzja 3 mecz 4 pkt  (-12)
4 Portugalia 3 mecz 4 pkt  (-45)
5 Kosovo 4 mecz 4 pkt.  (-70)

ĆWIERĆFINAŁY:   Polska – Czechy  91 : 70 STATYSTYKI   VIDEO
Punkty: Rutkowski 17, Kolenda 15, Bogucki 14, Gołębiowski 12, Kobel 12, Kurpisz 11, Musiał 4, Szczypiński 2, Komenda 2, Pietras 2

PÓŁFINAŁ:  Łotwa – Polska  62 : 66  STATYSTYKI  VIDEO
Punkty: Kolenda 20, Bogucki 19, Kurpisz 14, Musiał 3, Szczypiński 3, Kobel 2, Pietras 2, Wyszkowski 2, Rutkowski 1

FINAŁ :  Polska – Słowenia  71 : 60  STATYSTYKI   VIDEO
Punkty: Kolenda 19 (5×3), Bogucki 12, Kobel 11 (5 as.) . Kurpisz 10, Golębiowski 9  (10 zb), Rutkowski 3, Szczypiński 3, Musiał 2, Komenda 2

U16

Powołani:

  • Kacper Marchewka

Na listach PZKOSZ:

  • MINDOWICZ MICHAŁ

Terminarz:

2018-07-12 2018-07-15 4 Turniej m/n Mersch / Luxembourg)
2018-07-19 2018-07-23 5 Turniej m/n Portugalia
2018-07-24 2018-07-25 2 Konsultacja Pruszków
2018-07-26 2018-07-29 4 Gry kontrolne Bośnia i Hercegowina
2018-08-04 2018-08-06 3 Konsultacja Pruszków
2018-08-07 2018-08-19 13 Finały ME B Sarajevo / Bośnia i Hercegowina

OFICJALNA STRONA MISTRZOSTW EUROPY DYWIZJI B  Bośnia i Hercegowina  SARAJEWO 9-18.08.2018

U15

Powołani:

  • Wojciech Siembiga
  • Maksymilian Wilczek

Terminarz:

2018-07-30 2018-08-05 7 Zgrupowanie COS Zakopane
2018-09-13 2018-09-17 5 Konsultacja Pruszków + gry w turnieju Wwa
2018-09-26 2018-09-30 5 Konsultacja COS Szczyrk
2018-11-07 2018-11-11 5 Konsultacja Radom
2018-12-06 2018-12-09 4 Konsultacja Radom
2018-12-26 2018-12-30 5 Turniej m/n Węgry – TNO

Serdecznie gratulujemy!