Młodzicy wygrywają V PUCHAR SOLNY w Wieliczce

wpis w: Młodzicy | 0

W ramach przygotowań do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14 nasza drużyna młodzików wzięła udział w turnieju o Puchar Solny w Wieliczce. Turniej ten umownie nazwano nieoficjalnymi  Mistrzostwami Polski Południowej ponieważ udział wzięli wszyscy mistrzowie swoich województw. Zmagania zaczęliśmy od wysokiej wygranej z mistrzami Podkarpacia – Sokołem Łańcut. Pierwszy dzień turnieju zakończyliśmy cennym zwycięstwem nad bardzo mocną drużyną z Katowic. Do wygranej drużynę wojskowych poprowadził Filip Kucharski, który do bardzo walecznej postawy w obronie dołożył 28 punktów. Drugi dzień turnieju rozpoczęliśmy od meczu z gospodarzami turnieju – UKS Regis Wieliczka. Mecz rozpoczęliśmy z wysokiego „C”. Gospodarzom udało się jednak otrząsnąć. Jeszcze przed końcem I. kwarty zbliżyli się na 2 punkty. W drugiej kwarcie przejęli inicjatywę i na koniec III. kwarty prowadzili już przewagą 11 punktów. Ale w czwartej kwarcie ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Kacper Jaworski, Który nie dość, że był bardzo agresywny w ataku to jeszcze skutecznie wykonywał rzuty wolne. Ostatecznie udało się ten mecz wygrać 78:72. Wygrana w następnym meczu z Unią Tarnów sprawił, że już w drugi dzień turnieju byliśmy pewni końcowego sukcesu. W niedzielny poranek postawiliśmy przysłowiową kropkę nad „i” wygrywając z ambitną drużyną z Kielc. Drużyna WKS Śląsk Wrocław wygrała Puchar Solny w Wieliczce. Kacper Jaworski został MVP turnieju. Do najlepszej piątki turnieju wybrany został Filip Kucharski a wyróżnieniem został nagrodzony Jędrzej Musiał.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Sokół Łańcut  105 : 48 ( 32-7, 23-17, 23-12, 27-12)  MVP: Bartosz Dobrzyński

UKS 27 Katowice – Exact Systems Śląsk Wrocław 72 : 78  (16-20, 25-17, 15-20, 16-21)  MVP: Kucharski Filip

REGIS Wieliczka –Exact Systems Śląsk Wrocławw  72 : 78  (16-18, 20-14, 19-12, 17-34)  MVP: Kacper Jaworski

MUKS 1811 UNIA Tarnów – Exact Systems Śląsk Wrocław 55 : 75  (6-22, 16-15, 15-23, 18-15) MVP: Musiał Jędrzej

Exact Systems Śląsk Wrocław – UJK AZS Kielce  68 : 55  (20-14, 20-15, 13-14, 15-12) MVP: Mateusz Kaźmierczak